Харківська КП генерують найбільші в Україні борги, опалювальний сезон у місті під загрозою зриву, — депутат

У Харкові тільки два міських комунальних підприємства мають поточну заборгованість за енергоносії на суму близько 2 млрд грн

Про це на програмі «Віддзеркалення» сказав депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

За його відомостями, близько 90% комунальних підприємств Харкова є збитковими. За підсумками року сума чистих збитків від діяльності міських КП сягне 2 млрд грн.

«Плюс величезна кількість боргів висять на комунальних підприємствах. У нас у Харкові є два комунальних підприємства, які є найбільшими боржниками в України. Це КП «Харківські теплові мережі», більше 1 млрд грн боргу, і КП «Харківводоканал», більше 1 млрд грн боргу. Просто вже два цих підприємства – це боргів на 2 мільярди. Одні заборгували за газ і тепловий носій, інші – за електроенергію», — наголосив депутат.

Він висловив переконання, що мешканці міста мають вимагати від міської влади, щоб був наведений лад із електротранспортом, міськими тепловими мережами, водоканалом, «інакше це прямий шлях до банкрутства міста».

«А виправити все це, насправді, дуже просто. Просто перестати красти, припинити проганяти сотні мільйонів через свої фіктивні фірми-прокладки тощо», — наголосив Черняк.

Депутат підкреслив, що для контролю використання коштів на КП мають бути створені спостережні ради, однак у Харкові на жодному підприємстві цей контролюючий орган не створений. «Це єдине місто-мільйонник в Україні, де прямо ігнорується вимога закону про створення таких спостережних рад. Не проводяться незалежні аудити. А навіть коли підприємство хоче провести незалежний аудит, у нас фірма «Рога і копита» перемагає на тендері, а «Делойд», фірма зі світовим іменем, на тендері метрополітену у нас програє», — зауважив Черняк.

«Проблема вся в тому, що міська влада свідомо веде місто до банкрутства. У цього міфу про міцного господарника, про красиві парки, лавочки та квіточки, є зворотна сторона. І зворотна сторона – це ці цифри, що показують – все. Ви розумієте, наступний опалювальний сезон у місті може не розпочатися, якщо нічого термінового не робити. Тому що підприємства в боргах, ремонтом труб так ніхто й не почав займатися після того, що відбувалося минулого року. І всі розраховують на те, що якось воно прокотить. Бачили, що минулого року воно не прокатило», — наголосив Черняк.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X