Харківська поліція не отримувала заяви від «побитих» кондукторів та водіїв

У Харківській міськраді заявляють про напади на водіїв та кондукторів трамваїв і тролейбусів.

Повідомили у прес-службі мерії з посиланням на голову Харківської обласної організації профспілки працівників автомобільного, електричного транспорту і дорожнього господарства Аллу Макеєву.

За її словами, працівники транспортних комунальних поскаржилися на образи і побиття з боку деяких пасажирів.

«За останні три дні в транспорті спостерігається колапс, працювати неможливо. Кидають монети і квитки в обличчя водіям і кондукторам, б’ють їх. Але ж люди просто знаходяться на своєму робочому місці, вони отримали виробничі завдання і просто їх виконують! І несуть, до речі, відповідальність за життя пасажирів», — зазначила Макєєва.

«Після підвищення тарифу всі пасажири нормально платили за проїзд 6 гривень, — повідомив кондуктор тролейбусного депо №2 Юрій Дьяченко. — Але з 20 лютого почали з’являтися люди, які стали звинувачувати нас у тому, що ми возимо по 6 гривень, а не по 4, як вирішив суд. Вони дають 4 гривні і вимагають відповідний квиток. Працюють явно на публіку, підбивають людей до обурення і протесту. Позавчора, коли ми слідували з вулиці 12 Квітня, один такий чоловік почав голосно обурюватися, а коли відчинилися двері, ударив мене з розмаху в обличчя, зламав зубний протез і зник».

Кондуктор тролейбуса №1 Марина Мірошниченко також повідомила про те, як учора пасажир давав їй 4 грн, але вона їх не взяла. «Виходячи з тролейбуса, він вдарив мене в живіт. Сьогодні УЗД показало збільшення селезінки. Так, тариф підвищили, але при чому тут ми? Чому стосовно нас розпускають руки, плюються, ображають, принижують, кажуть, що ми спеціально це робимо? Поліцію викликаємо, але вона не приїжджає. Або, як сьогодні, приїхали, знизали плечима і поїхали», — обурилася кондуктор.

У відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області у свою чергу зазначили, що від водіїв і кондукторів будь-яких заяв та звернень не надходило. «Однак поліція готова реагувати на них належним чином, якщо такі факти будуть мати місце і якщо до нас будуть звернення», — зазначили правоохоронці.

Вони додали, що є кілька звернень від пасажирів, незадоволених підвищенням вартості проїзду в Основ’янському (два звернення), Слобідському (три звернення), і Шевченківському (одне звернення) районах.

Всі виклики зареєстровані в Журналі єдиного обліку. «Як правило, на місці громадяни відмовляються від написання офіційних заяв», — додали у поліції.

Як повідомляв Depo.Харків, 19 лютого Харківський окружний адміністративний суд за позовом активістів призупинив рішення виконкому Харківської міської ради про підняття тарифів на проїзд у метрополітені, трамваях і тролейбусах. Згідно рішення суду, що вступає в дію одразу після проголошення, вартість проїзду у метрополітені з 20 лютого мала повернутися до 5 грн, у трамваях і тролейбусах – до 4 грн.

Незважаючи на два судових рішення, комунальний транспорт не знизив тарифів.

20 лютого в мерії провели засідання виконкому. Про це засідання журналісти дізналися лише після того, як засідання фактично завершилося.

Харківські правоохоронці розслідуватимуть умисне невиконання службовими особами мерії судового рішення про призупинення тарифів на електротранспорт. Провадження за ч. 2 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення особою, яка займає відповідальне або особливо відповідальне становище) було зареєстроване 20 лютого.

21 лютого стало відомо, що виконком вніс зміни до рішень щодо встановлення нових тарифів.

Активісти подали до окружного адміністративного суду два клопотання про судовий контроль за виконанням вже прийнятих рішень.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X