Харківська поліція попереджає про небезпеку

Харківська поліція попереджає про небезпеку

Поліція Харківщини попереджає мешканців області, що це можуть бути вибухонебезпечні предметів, у тому числі замасковані під них речі.

За даними відомства, сьогодні в України майже постійно реєструються факти виявлення снарядів, боєприпасів, мін, патронів, які залишились після Другої Світової війни, а також сучасного зразку.

Поліція нагадує громадянам про правила поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

«Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: у лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ, визначити набагато складніше», — говорять у прес-службі поліції.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов, або при дії на них, вибухати.

Поводження з такими предметами вимагає значної уваги та обережності.

Поліція нагадує: у разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено наближатися до виявленого предмета, пересувати його або брати в руки, розряджати, кидати, бити по ньому, розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення, інші багатолюдні місця.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою необхідно:

— не підходити до предмета, не торкатися і не пересувати його, не допускати поряд із знахідкою знаходження інших людей;

— припинити усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;

— не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух), дочекатися прибуття фахівців, вказати їм місце знахідки та повідомити час її виявлення;

— негайно (з безпечного місця) повідомити чергові служби ДСНС та поліцію.

Поліція просить пам’ятати, що правильно та безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці: «Ні в якому разі не слід намагатися робити це самим, адже це може призвести до трагічних наслідків. Життя та здоров’я ваше і оточуючих залежить від правильних дій, пильності та обережності».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X