Харківські учасники АТО мають право на пільговий капремонт житла

Згідно чинному законодавству, учасники АТО, а також сім‘ї загиблих військових, мають право скористатися низкою пільг

Як передає Depo.Харків, про передбачені урядові гарантії сьогодні, 13 липня, розповіла заступник директора Департаменту соцзахисту населення Харківської ОДА Тетяна Бабенко.

За її словами, учасники АТО отримують пільги під час сплачення комунальних послуг, вони мають право на першочергове влаштування до закладів органів соціального захисту населення. Передбачена також така пільга, як капітальний ремонт помешкання. Крім того, особи, які отримали першу чи другу групи групу інвалідності та мають складнощі з пересуванням, можуть встати в чергу за автомобілем. Також для військових передбачений безкоштовний проїзд громадським транспортом.

За словами Бабенко, в країні діє параграма, яка передбачає надання учасникам АТО щорічної матеріальної допомоги. Зазвичай виплати відбуваються 14 жовтня, до Дня захисника вітчизни. Цього року на реалізацію цієї програми піде майже 8 мільйонів.

Діє також програма соціальної підтримки учасників АТО, яка захищає права військовослужбовців. Зокрема, вона передбачає забезпечення санітарно-курортного лікування. За словами Бабенко, грошей, які надходять з державного бюджету, недостатньо. Тому фінансування відпочинку та оздоровлення військовослужбовців відбувається і за рахунок обласного бюджету.

Проводиться соціальна та професійна адаптація учасників АТО. У поточному році на неї було виділено більше мільйона гривень. Зараз 108 військових вже проходять навчання та отримують нові професійні навички.

«За бажанням наших учасників АТО, це найчастіше курси водіїв, – розповіла Бабенко, – люди мають змогу привчитися чи навчитися якимось новим професіям. Служба зайнятості приділяє особливу увагу при роботі з учасниками АТО. За три роки перебувало на обліку 1736 демобілізованих військовослужбовців. З них понад 80% було працевлаштовано».

Зараз на обліку перебуває 96 осіб, які нещодавно звернулися до Служби зайнятості. Загалом, саме ця категорія людей має найбільший пріоритет під час пошуку роботи. За словами Бабенко, учасники АТО досить легко погоджуються на нову роботу.

Також значне місце займає психологічна реабілітація бійців. Бабенко розповіла, що самі учасники АТО можуть обрати будь-який заклад на території України для проходження реабілітації. Крім того, свою роботу також роблять Центри для сімей, дітей та молоді. Наприклад, їх співробітники можуть визначати кризові сім‘ї та працювати з ними. Також у цьому плані значну роботу проводять різного роду громадські організації.

На сьогоднішній день на території Харківської області проживає 34 690 учасників АТО, з них понад 13 тисяч є учасниками бойових дій. Також в регіоні налічується 268 членів сімей загиблих військових. Згідно чинному законодавству, для них передбачені пільги як з державного, так і місцевого бюджету.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X