Харківські чиновники запевняють, що епідемії гепатиту немає.

За лютий в Андріївці Балаклійського району зафіксували один випадок гепатиту А

Як повідомили  у прес-службі Харківської обладміністрації, про це заявила начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тетяна Колпакова

«У лютому 2018 року в Андріївці зафіксовано тільки один випадок гепатиту А, з початку року — сім, — сказала Колпакова. — Усі ці випадки пов’язані з поширенням інфекції контактно-побутовим шляхом (в останньому випадку — член родини заразився від хворого батька). Про зараження від води мова вже не йде, оскільки зробили свій ефект проведені заходи, зокрема — дезінфекція колодязів».

У цілому в період з 12 жовтня 2017 року по 16 лютого 2018 року в Андріївці та Донці захворіла 41 людина, з них 19 дітей (у тому числі з початку цього року сім осіб, з них троє дітей).

«З метою профілактики захворюваності були виділені гроші на проведення вакцинації від вірусного гепатиту А. Закуплено 193 дози вакцини «Хаврікс-1440″, щеплення проведені вже 127 людям», — повідомила заступник начальника Управління охорони здоров’я ОДА Галина Сіроштан.

Вона зазначила, що після виявлення випадків гепатиту А в Андріївці та Донці медики провели обходи та обстежили всіх, хто контактував з хворими. Також у транспорті та публічних місцях розмістили інформаційні матеріали з рекомендаціями щодо профілактики захворювання. Вакцинація населення триває.

Причиною перших випадків захворювання на гепатит А в Андріївці (восени 2017 року), згідно з висновками фахівців, стала питна вода з колодязів.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X