Харківські IT-компанії починають звітувати про сплачені податки

Наближається 1 березня — термін подачі звітності підприємствами України. До цієї дати в державну фіскальну службу потрібно надійти Декларацію про прибуток підприємств, річний баланс і фінансову звітність

Як передаєтся  днями в соціальних мережах розгорілися баталії навколо ініціативи Мінсоцполіткі, що приготувало законопроект, який блокує можливість використання ФОП третьої групи у структурах IT-компаній. Представники держави стверджують, що оформлення співробітників IT-компаній як ФОП є «схемою» ухилення від сплати податків.

Експерти IT-сфери і самі керівники IT-компаній не згодні з такими твердженнями, пояснюють, що використання в їх роботі ФОП насамперед законне, а практика мінімізації податкових відрахувань законними способами, є звичайною справою у всьому світі. При цьому працівники IT-галузі пропонують представникам уряду сісти за стіл переговорів, обсудити наявні претензії і спільно виробити «дорожню карту» щодо поступового збільшення податкових відрахувань на користь держбюджету від IT-галузі.

«У разі різкого підвищення податкових ставок і ліквідації ФОП наші співробітники можуть «проголосувати ногами» і з легкістю переїхати в країни, де податкові ставки будуть такими ж, як в Україні, але соціальна захищеність, інфраструктура, медицина, загальний рівень життя та інші важливі для людини складові набагато вище. Таким чином, ми просто вб’ємо галузь в Україні», — попереджають керівники IT-компаній.

Для розуміння значення для бюджету IT-компаній, які працюють в Харкові, ми можемо навести цифри сплачених податків однією з таких компаній — розробника комп’ютерних ігор «Plarium Ukraine«. Щороку ця компанія, яка не використовує ФОП, а офіційно працевлаштовує всіх своїх співробітників, незмінно потрапляє до списку найбільших платників податків області. У 2018 році «Plarium Ukraine» було нараховано та перераховано податків та зборів на загальну суму 170,27 млн грн. З них податків і зборів, пов’язаних із заробітною платою (ЄСВ, ПДФО та військовий збір) — 160,1 млн грн.

На сьогодні немає можливості порівняти ці суми з сумами, сплаченими іншими підприємствами, але в тому, що і в 2018 році «Plarium Ukraine» займе лідируючі позиції по сплаті податків, сумнівів не виникає.

Якщо розділити загальну суму сплачених податків на кількість співробітників компанії (630 чоловік), то вийде, що кожен із них у середньому приніс дохід державі у вигляді сплачених податків в розмірі близько 255 тис. грн за рік.

Довідка Depo.Харків. Компанія «Пларіум Юкрейн» — український лідер в галузі виробництва комп’ютерних ігор. Основний офіс «Пларіум Юкрейн», в якому працюють більше 600 чоловік, знаходиться в Харкові, також у компанії є свої студії в Одесі і Львові. «Пларіум Юкрейн» брало участь в розробці таких ігрових хітів як «Total Domination», «Total Domination: Reborn», «Stormfall: Rise of Balur», «Sparta: War of Empires», «Nords: Heroes of the North».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X