Харківщина через залізничників і добувачів сировини втратить 54 млн грн, — облрада

Зменшення плати за землю для підприємств залізничного транспорту може спричинити втрати місцевих бюджетів Харківщини в розмірі понад 54 млн грн

Як повідомили   у прес-службі Харківської облради, на цьому наголосили представники самоврядних органів у направленому до Кабміну зверненні щодо компенсації місцевим радам втрат, пов’язаних із наданням пільг підприємствам залізничного транспорту.

За текстом звернення, відповідно до змін до Податкового кодексу України, плату за землю віднесено до місцевих податків. Водночас, плата за земельні ділянки, надані під залізниці та гірничодобувні підприємства, знижено на 75%.

«Зміни спричинили зменшення надходження податку на землю від підприємств залізничного транспорту і гірничодобувної промисловості. І зменшені ці надходження на 75%. Тобто в цьому році ці підприємства тільки 25% будуть виплачувати податку на землю, — наголосила голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна. — Проаналізувавши ситуацію ми зрозуміли, що практично всі міста і громади без винятку мають втрати в результаті цих змін. Деякі міста, які є великими залізничними вузлами, не отримають до місцевого бюджету понад 50% цього податку».

За її словами, наприклад, місто Лозова втратить майже 22 млн грн надходження цього податку, Ізюм — близько 2,5 млн грн, Куп’янськ — 3,5 млн грн, Зміївський район — 2,5 млн грн, Красноградський район — 2,5 млн грн, Харківський район – майже 5 млн грн. «У цілому ці втрати по області становлять близько 54 млн грн», — наголосила Немикіна.

З огляду на зазначене, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області наполягає на необхідності доопрацювання цього питання та передбачення в державному бюджеті на 2018 рік додаткової дотації на компенсацію втрат відповідних доходів місцевих бюджетів області в повному обсязі внаслідок прийняття державою рішення про особливості оподаткування плати за землю для залізниць та гірничодобувних підприємств.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X