Харків’янам пояснили нові правила нарахування субсидій

У Харківській області 157 тисячам сімей Харківщини автоматично перерахують субсидії, власники ще 176 тисяч домоволодінь мають звернутися до органів соцзахисту з новою заявою

Про це   повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації із посиланням на директора департаменту соціального захисту населення Юрія Шпарагу.

За його даними, автоматично субсидії будуть перераховані 157 тисячам сімей області.

«Це громадяни, які не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів (до п’яти років), у складі родин яких немає працездатних осіб, які декларують нульові доходи», — уточнив Шпарага.

Натомість нову заяву і декларацію потрібно подати орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, сім’ям, яким субсидію було призначено за рішенням комісії — не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих осіб. Також за призначенням субсидії потрібно звернутися сім’ям, в яких відбулися зміни у складі родини протягом року, та тим громадянам, які мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги. Загалом, за підрахунками департаменту соцзахисту, на Харківщині близько 176 тисяч таких родин.

Крім того, постановою Кабміну передбачено умови, за яких з 1 травня цього року субсидія не призначатиметься.

«Субсидію не призначатимуть, якщо площа приміщення перевищує 120 кв. м для квартир та 200 кв. м — для індивідуального будинку, або якщо хтось з сім’ї має транспортний засіб не старше п’яти років. Якщо у складі сім’ї є непрацюючі особи працездатного віку або громадяни, які виїхали за кордон більш ніж на 60 днів і при цьому не декларують доходи», — навів приклад Шпарага.

Також постановою визначено соціальну норму житла, на яку можна отримати субсидію, — 13,65 кв. м загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м — на домогосподарство.

Ще одне нововведення — сім’я має декларувати доходи всіх осіб (чоловік, дружина, неповнолітні діти), навіть тих, які прописані за іншою адресою.

Крім того, відтепер субсидія призначатиметься двічі на рік (а не один, як раніше). У травні субсидія призначатиметься на неопалювальний період (до вересня включно), а у жовтні — на опалювальний (до квітня включно). При цьому субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива призначаються, як і раніше, на календарний рік.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X