Чи здатен Луценко виконати обіцянки в «кооперативній справі» Добкіна – Кернеса

У Харкові Генпрокуратура має шанс показати, що слова її керівника Юрія Луценка відповідають реальним намірам боротися з корупцією

Ще наприкінці минулого року Харківська міська рада під головуванням Кернеса виділяла землі, використовуючи «кооперативну схему», однак уже 2017 року така практика припинилася. Більше того, під час вересневої сесії Харківської міськради у власність міста повернули 150 га раніше роздерибанених земель. Правова підстава – «згідно заяв на адресу Харківської міської ради». Вочевидь, «добровільні» заяви кооперативників із проханням прийняти назад у власність громади дорогоцінні гектари.

Депутат Харківської міськради, член «Харківського антикорупційного центру» Ігор Черняк переконаний, що загальмувало «кооперативну схему» Добкіна – Кернеса в Харкові, в тому числі, кримінальне провадження, що розслідує Генеральна прокуратура України. На сьогодні вже оголошені підозри та обрані міри запобіжного заходу, зокрема, народному депутату, колишньому меру Харкова Михайлові Добкіну, колишній заступниці Кернеса Тетяні Овінніковій, екс-головному архітектору Харкова Сергію Чечельницькому, колишньому директору Департаменту земельних відносин Борису Бароніну та іншим чиновникам, що працювали на посадах щаблем нижче.

Черняк наголошує, що мер Добкін за «кооперативною схемою» роздав землі не більше, ніж мер Кернес. При цьому підозри вже оголошені причетним до розкрадань землі директорам департаментів, самому Добкіну, заступникам мера тощо, а секретарю міськради (ким в ті часи був Кернес) підозра не оголошена досі. «Це нелогічно. Вірогідно та очевидно повинна (бути підозра, – Ред.), але її, як бачимо, немає. Це політичні питання», — висловив переконання депутат, котрий брав участь у викритті «кооперативної схеми».

Черняк сумнівається, що під час візиту генпрокурора Юрія Луценка до Харкова, який їде, за офіційною інформацією, для участі в науково-практичній конференції в галузі права, підозра Кернесу буде оголошена. «Чи це можливо? Можливо. Але, як би м’якше висловитися, це маловірогідно», — вважає Черняк.

Разом з тим, ще 11 липня Луценко анонсував оголошення підозри «доторканному Кернесу», як тільки слідчі і прокурори її узгодять. Тож повернення ділянок місту ще більше виглядає спробою нагодувати «вовків», залишивши «овець» цілими.

Хто головний у «кооперативній схемі» Добкіна – Кернеса

Прес-служба Генпрокуратури майже не коментує розслідування провадження. У цьому випадку функцію штатних працівників ГПУ, відповідальних за комунікацію, виконує Реєстр судових рішень України.

Саме з його відкритої інформації стало відомо, що в серпні 2017 року Кернес уперше став фігурантом провадження ГПУ щодо «кооперативної схеми» в Харкові. В ухваліПечерського районного суду міста Києва від 4 серпня нинішньому меру слідчі виписали повністю зрозумілу функцію та роль у злочинному угрупуванні, яке, як вважають слідчі, очолював Михайло Добкін (насправді, пріоритети слідчим мав би розставити відеозапис, що з’явився 10 років тому, із промовистою назвою «Міша, все @@ня, давай по-новому»).

«Встановлено, що у 2008 році ОСОБА_4, обіймаючи посаду Харківського міського голови (Михайло Добкін, – Ред.), разом із ОСОБА_5, який обіймав посаду секретаря Харківської міської ради (Геннадій Кернес, – Ред.), ОСОБА_6, яка обіймала посаду заступника міського голови — директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради (Тетяна Овіннікова, – Ред.), ОСОБА_7, який обіймав посаду заступника директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин — начальника управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, ОСОБА_8, який обіймав посаду заступника директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин — начальника управління земельних відносин Харківської міської ради, та іншими не встановленими на теперішній час особами як посадові особи органу місцевого самоврядування, уповноважені розглядати питання, пов’язані із контролем за дотриманням земельного законодавства, підготовкою висновків щодо доцільності та обґрунтованості вилучення земельних ділянок із власності територіальної громади тощо, вступили у попередню змову та, діючи всупереч інтересам служби, використовували своє службове становище, а саме незаконно відчужували із власності територіальної громади м. Харкова земельні ділянки на користь третіх осіб», — йдеться в ухвалі.

На думку слідства, Кернес безпідставно забезпечував включення підготовлених Овінніковою проектів рішень до раніше сформованих та затверджених міським головою проектів порядків денних сесії Харківської міської ради без розгляду їх на постійних комісіях Харківської міської ради.

Генпрокуратура усіх собак вішає на Добкіна, котрий втратив бодай-яку значну політичну вагу в регіоні. Водночас харків’янам навряд чи треба розповідати, хто головний організатор «кооперативної схеми» Добкіна – Кернеса (це те ж само, як питати, хто керував Росією за президентства Дмитра Медвєдєва). Михайло Маркович, можна припустити, дізнався, що так можна, від Геннадія Адольфовича, й, будучи «неофітом» цієї підступної схеми пограбування, завзято, ховаючись від чергового логічного приниження, виконував команди автора крилатого вислову «Міша, у тебе обличчя сумне, тобі грошей ніхто не дасть».

Шанс Луценка на мегапіар

Генпрокурор приїде в Харків 3 жовтня, офіційно – нібито на Міжнародний юридичний форум «Право та проблеми сталого розвитку у глобалізованому світі». Тут в оточенні іноземних високопосадовців, під увагою Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та, без сумніву, під актуальну доповідь голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника «Стан антикорупційної реформи в Україні та основні виклики, які стоять в ході її реалізації» Луценко може виправити нелогічність слідства у справі про «кооперативну схему» Добкіна – Кернеса в Харкові.

Інакше – поговорили та забули. А розкрадені 654 га землі Харкова на 4 млрд грнспишуть як платню за політичну лояльність харківських еліт.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X