Чотирилапий доктор: Як харківський ретривер допомагає лікувати дітей

У Харкові мешкає унікальний золотистий ретривер, який вміє шукати людей, а також допомагає лікувати дітей

З Антеєм та його господарем ми зустрічаємося в одному з харківських парків. Золотистий ретривер у формі рятувальника спокійно крокує поруч без повідка, а під час зустрічі дружелюбно протягує лапу. Його господар – психолог Ігор Гутник – одразу пояснює: собака спокійна, хвилюватися не варто.

«Він дуже дружелюбний, добродушний. Із дітьми добре ладнає. У світі ретривери – це собаки-поводирі, собаки-рятувальники,собаки-терапевти», — розповідає Гутник.

Ми йдемо центральною алеєю парку. Собака трухцем біжить на кілька кроків попереду та з цікавістю оглядає матусь із дітками, інших собачників, до вухатого рятувальника усміхаються навіть бабусі на лавках. Антей дозволяє себе погладити.

Психолог та командир пошуково-рятувального загону «Надія» Ігор Гутник зі своїм чотирилапим другом ось уже шість років допомагають розшукувати людей, а також реабілітувати дітлахів. Чоловік розповідає: собаку вирішив взяти після того, як побував на занятті з вухатими рятувальниками. Породу обирав не агресивну.

Там було вісім щенят. Я їх всіх оглянув. Найкращим виявився Антей. Він був терплячий, але незалежний. Коли вже я його взяв собі на руки (а він маленький був та пухнастий) він мені ще голову на плече поклав. Все – моя собака. Йому тоді був місяць», – зізнається психолог.

Так почалася історія справжньої дружби, яка сьогодні допомагає багатьом дітям. Спочатку Гутник виховував свого ретривера для пошуково-рятувальної роботи.

Метод дуже простий – смаколики. На кожному тренуванні після успішного пошуку людини собака отримував смачну винагороду. Саме так із маленького щеняти Антей став справжнім професійним рятувальником. Його власник каже, що, на щастя, поки пошукові роботи собаці доводилося виконувати лише на учбових майданчиках та змаганнях. Але тренування ретривер не припиняє. Для того, щоб собака не втрачала форму, займатись з нею потрібно щодня.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X