Як Павла Шеремета вшановували квітами і протестом

У другу річницю загибелі Павла Шеремета на місці, де підірвали його машину, провели акцію із вшанування пам’яті журналіста

Акція відбулася на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка — саме на цьому місці вибухнув автомобіль із Шереметом.

Люди поставили портрет загиблого журналіста і приносять квіти до місця трагічної загибелі.

Крім того, журналісти і друзі Павла Шеремета стали біля його портрета із плакатами «20.07.2016. Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені», нагадуючи про те, що злочин досі не розкрито.

Вшанувати пам’ять відомого журналіста також прийшли посол США в Україні Марія Йованович і Заступник голови місії Посольства США в Україні Джордж Кент.

Нагадаємо, за майже 2 роки розслідування слідство не має реальної доказової бази у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, докази ще збираються.

28 лютого президент Петро Порошенко пообіцяв робити все, аби вбивства журналістів, зокрема Павла Шеремета, були розслідувані.

Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, що стало відомо у вересні.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з’явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні «Українська правда» та на Радіо «Вєсті». В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п’ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність в Росії і Білорусі; помилка в об’єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання «Українська правда» Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні «Українська правда» та на радіо «Вести»; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

10 травня 2017 року журналісти OCCRP та Слідства.Інфо з’ясували, що Ігор Устименко, який працював в СБУ принаймні станом на 2014 рік, начебто був помічений біля місця закладки вибухівки. Він приїхав на місце події на «Шкоді Октавії» АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Шеремет. Журналістів, які накопали цю інформацію, уже викликали на допит.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв’язки зі службою, хоча вже побував на допиті в Нацполіції 15 травня.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X