Ярославського звинувачують у втручанні в діяльність судді

Народний депутат України Дмитро Святаш звернувся до Генерального прокурора і управління Нацполиции в Харківській області за фактами тиску на харківських суддів з боку власника групи DCH

Про це нардеп повідомив журналістам — коментуючи інформацію про напад на будинок і сім’ю судді Апеляційного суду Харківської області Володимира Плетньова.

Суддя заявив вчора про провокації з боку невідомих щодо нього та його сім’ї у скарзі на ім’я голови Вищої ради правосуддя (ВСП) Ігоря Бенедисюка після того, як до його дому прибули понад 15 невідомих осіб, які почали кричати під двором, погрожувати розправою, налякали його тещу і молодшу доньку 6-річного віку».

Як зазначає «Інтерфакс-Україна» за кілька годин до нападу, паркан будинку, в якому суддя Плетньов живе з сім’єю, невідомі обклеїли листівками «образливого і такому, що принижує його як суддю змісту».

У той же час громадський активіст Сергій Ряполов розмістив у своєму Facebook відео, на якому молоді чоловіки стоять біля будинку судді з підвішеним на шибениці опудалом.

Як повідомляє «Українська Правда«, прибувши в район Мала Данилівка, поліцейські з автоматами вчора попередили молодих людей, що якщо ті спробують увірватися в дім, то вони застосують зброю. У результаті 6 людей були затримані поліцією, інші розбіглися.

Затримані не змогли виразно пояснити, навіщо їм знадобилося вторгатися на територію приватного домоволодіння. «Насправді, хто вони, і за скільки їх найняли, не так важливо, — вважає Дмитро Святаш. — Набагато важливіше встановити тих, хто «смикає за ниточки», відправляючи фейкових «активістів» під паркан будинку судді».

«Таким «ляльководом», які здійснюють кримінальне правопорушення, за словами нардепа, є бенефіціар «Української металургійної компанії» О. Ярославський.

«Однак від його імені усі зазначені правопорушення організовує засновник дніпровського ТОВ «Формоза» Олексій Купрієнко, — йдеться в заяві Д. Святаша на ім’я керівника харківської поліції Олега Беха та Генерального прокурора Юрія Луценка.

Нардеп просить внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування невідкладно, з підстав вчинення правопорушення, яке має ознаки складу злочинів, передбачених ч. 1 ст. 376, ч. 1 ст. 377 КК України (втручання в діяльність судді)

Нагадаємо, що 2 жовтня збори суддів харківського апеляційного суду заявили до Вищої ради правосуддя і Генеральну прокуратуру про втручання в діяльність судді.

Київські та харківські суди вже кілька років розглядають судові позови повернення боргу Дмитра Святаша «Укрсиббанку». Право на витребування боргу в грудні 2017 року придбало ТОВ «УМК», що входить до групи DCH Олександра Ярославського. Сам нардеп заявив, що боргове зобов’язання було продано з дисконтом 97%, непрозоро, без публічного конкурсу і не через спеціально створену для таких випадків систему СЕТІВ, якою користуються всі українські банки.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X