Курсанти з «ДНР» та «російські танки». Головні «зради» Харкова в 2017 році

У 2017 році у Харкові ледь не щомісяця розгоралися скандали, які можна об’єднати словом «зрада». При цьому головними діючими героями були не чиновники, на чию адресу це слово звучить частіше, а звичайні містяни

У році, що минає, харків’яни показали, що місто ще не вилікувалося від путінської пропаганди, яка активно розповзалася у 2014-му і раніше. Навіть спогади про весну того року – натовп сепаратистських неадекватів на головній площі, розбиті голови активістів Євромайдану та «підсмалений» Будинок рад, який ті ж пропутінські неадеквати перетворили на величезний смітник – не є запорукою швидкого одужання.

У грудні на сайті так званого «МНС «ДНР» з’явилася новина про трьох новобранців, яким демонстративно-радісно видавали «погони», приймаючи до лав місцевих «рятувальників». Новина була б непомітною – чи мало навіжених, які граються у розбудову путінських «республік», якби не одне «але» – новобранцями стали випускники Харківського університету цивільного захисту.

З’ясувалося, що Олександр Волошин, Євген Овчинніков та Юлія Крижановська і справді вчилися у Харкові. Крім того, вчилися на бюджеті, тобто за гроші держави, але, отримавши направлення на роботу у Луганську область, втекли на підконтрольну бойовикам територію.

Причини такого вчинку виявилися надзвичайно банальними. На відео, яке у той же день розповсюдило терористичне відомство, Овчинніков називав Харків «тимчасово підконтрольною Україні територією», Крижановська заявляла, що повернулася на окуповану територію, тому що там залишилися її батьки, вторив їм і Волошин.

 

Вже пізніше стало відомо, що втікачі ніколи не приховували своїх поглядів та відкрито заявляли про наміри втекти у «ДНР».

Ще одна «зрада» сталася наприкінці жовтня. Боєць АТО під час розрахунку в супермаркеті АТБ спитав у касира, чому та не спілкується з покупцями українською. У відповідь жінка видала всі можливі штампи харківської «вати»: «Харків — це Росія… Скоро приїдуть російські танки, і ніякої української мови тут не буде. А якщо хочете говорити українською, то вам потрібно їхати до «бандер» до Львова».

Ця історія, звичайно, викликала хвилю обговорень. Деякі пропонували одразу відправити «путіноголову» на Росію чи Донбас, інші жадали ледь не фізичної розправи, але закінчилося все більш традиційно. По «гарячій лінії» АТБ приніс бійцю вибачення за сказане касиром. Останню звільнили, а керуючий отримав догану.

Найцікавіше у цій історії, що боєць, якого за питання про українську відправили до «бандер», був російськомовним.

Як харківський «виш» радянські офіцери «окупували»

Ще однією подією, яка викликала жваві обговорення та протиріччя серед харків’ян, стали зйомки серіалу «За законами військового часу-2», що проходили на території НТУ «Харківський політехнічний інститут».

За сюжетом, події розгортаються у радянському Харкові, де головними героями є слідчі військової прокуратури, ролі яких виконують російські актори Катерина Климова та Євген Воловенко. Така суперечлива суміш не могла не розгнівати харківських активістів, і вже за кілька днів на знімальний майданчик із не зовсім дружнім візитом навідалися члени «Національного корпусу». Вони розгромили частину декорацій та провели «виховну бесіду» із присутніми на майданчику.

При цьому самі активісти запевняли, що зверталися із проханням відреагувати на зйомки серіалу до правоохоронців та керівництва вишу, у останньому ж відповіли, що жодних звернень не отримували.

Зрештою зйомки прискорили і знімальна група тихцем поїхала з міста.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X