«Харківміськгаз» відключив від газопостачання понад 350 домоволодінь

В січні 2016 року ПАТ «Харківміськгаз» понад 350 домоволодінь вимушено відключило від газопостачання через відмови споживачів від встановлення безкоштовного приладу лічильника газу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Наразі в Харкові газорозподільне підприємство безкоштовно встановило понад 40 тис. приладів обліку газу. Як зазначається, відповідно до закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до 2016 року повинні були завершенні роботи по встановленню лічильників, де газ використовується для підігріву води та приготування їжі. Проте, за даними прес-служби, термін минув, а в місті Харкові ще необхідно встановити понад 15 тис. приладів обліку. Недодержання термінів виконання сталося через масові відмови абонентів від встановлення лічильників навіть за кошти підприємства, додали у відомстві.

«На сьогодні споживачі неохоче співпрацюють з підприємством по встановленню лічильників, бо вони позбавлені всякого економічного стимулу. Для тих, хто відмовився від встановлення, доводиться застосовувати крайні заходи — відключення об’єктів та газових приладів споживачів від системи газопостачання», — зазначив перший заступник голови правління ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворовський.

«Згідно з постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494 „Про затвердження Кодексу газорозподільних систем“, якщо споживач, не забезпечений лічильником газу та відмовляється від його встановлення за рахунок газорозподільного підприємства, то фактичний об’єм спожитого природного газу за календарний місяць буде визначатися за граничними об’ємами споживання природного газу, а саме: плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання — 9,8 м куб. на людину в місяць, плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — 18,3 м куб. на людину в місяць, плита газова та водонагрівач — 23,6 м куб. на людину в місяць. Крім того, згідно діючого Кодексу, газорозподільне підприємство повинно припинити подачу палива на об’єкт споживача», — зазначили в прес-службі.

Слід нагадати, що з 1 січня 2016 року почав діяти третій етап встановлення лічильника газу для споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X