Ялинковий ажіотаж: На скільки «схуднуть» гаманці харків’ян

У Харкові стартував сезон продажу хвойних дерев. Як обрати ялинку та скільки грошей готувати

Новорічна ейфорія охопила місто. В усіх районах запрацювали ялинкові базари, подекуди — стихійні. Зелених красунь продають поблизу будинків, доріг, зупинок громадського транспорту та торговельних центрів. За відомостями Харківської міськради, загалом в місті працює 206 точок продажу ялинок.

На таких сезонних майданчиках представлені здебільшого сосни. Цього року ціни на хвойні стартують від 100 грн, за таку суму можна придбати приблизно метрову сосну. Ціни на півтораметрові дерева коливаються у межах 150-200 грн. За триметрове дерево доведеться викласти близько 500-700 грн.

Економним варіантом стануть соснові гілочки. Вартість однієї становить 10 грн.

Окрім висоти, ціна залежить від «пухнастості» та оформлення. Чим більше гілок на деревці, тим воно дорожче. Ще від 20 до 50 грн торговці «накидають» за спеціальні підставки, на які встановлюються ялинки.

Фахівці зазначають, що під час вибору хвойного дерева, в першу чергу, треба звертати увагу на гілки та голки. Гілки мають гнутися та тягнутися вгору, тоді дерево простоїть в приміщенні довго. Голки мають пахнути смолою. А от жовтизна останніх вказує лише на нестачу сонця й води, тож тривалість «життя» новорічного атрибуту від кольору голок не залежить.

Перед тим, як занести хвойне до кімнати, варто хоча б кілька годин потримати його на балконі, аби уникнути різкого перепаду температур.

Ялинка раз і назавжди

Гуманною альтернативою для сосен та ялинок стануть штучні новорічні красуні. І чого тут тільки не знайдеш: зелені, срібні, золотаві, із вбудованою ілюмінацією та навіть з ароматизаторами. І хоча за ці атрибути доведеться викласти немаленькі суми, чимало харків’ян віддають перевагу саме штучним деревам.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X